Jmenuji se Kačka Tichá, jsem trenérka, máma, kamarádka, nadšenec a experimentátor, a v neposlední řadě, propagátorka zdravého životního stylu. 

Věřím, že člověk má zkusit všechno, aby věděl čím se může jeho život naplnit a kam se sám může posunout. Podle toho motta žiju každý den.

Proč Tichovy dobroty

Po gymnáziu jsem naskočila na taneční konzervatoř, tu jsem nedokončila a začala pracovat v marketingu. Kancelářskou práci pak vystřídala práce ve vedení restaurace. Pak přišlo vyhoření. Stála jsem na rozcestí, zda hledat sílu dál a pokračovat v restauraci, nebo se vydat jinou cestou. Jako tolikrát v životě mne vedl instinkt. Díky podpoře manžela jsem naskočila do studia trenérky, pracovala pro fitka a postupně si vytvořila vlastní síť klientek, které chodily cvičit ke mně domů.

V té době jsem začala zase vařit, zkoušet nové recepty, tentokrát se zdravějším přístupem k surovinám. Vznikl tak Facebook blog o zdravějším vaření a recepty Tichovy Dobroty, který se zaměřuje na zdravější vaření, najdete v něm úvahy o životě, radostech i starostech.

Před 3 lety jsem se po hlavě vrhla do kuchařské show MasterChef. Nedávala jsem tomu moc velkou šanci. Můj život ale už takový je. Mám sen a jdu si za ním. Motivací přihlásit se do soutěže, bylo povzbudit mého nemocného tátu, který bojoval se zákeřnou nemocí. Věřila jsem, že když mne uvidí v televizi zápolit v kuchařské soutěži, nevzdá to ani on sám. Táta se konce soutěže bohužel nedožil. I tak to byla pro mě obrovská lekce životní, i na úrovni mentální. Dospěla jsem a pochopila více samu sebe.

Rok 2018: přišel Vojta a s ním první kuchařka Voňavý inspiromat

V dubnu 2018 se nám narodil syn Vojta. Málokdo by čekal, že budu máma a budu mít dítě. Já nejméně, protože lékaři mi neustále opakovali, že nejsem k mateřství zrozená. Vojtík přišel zčistajasna. Najednou tu byl. Odeznívala euforie ze soutěže MasterChef a já jsem plánovala, co se mnou bude dál. Můj velký sen bylo vydat kuchařku. 

Kacka-Ticha-tichovydobroty

První kuchařka Voňavý inspiromat vyšla v roce 2018 ve spolupráci s vydavatelstvím IFP Publishing. Najdete v ní 164 stran inspirativního čtení a receptů, které vychází ze mne samotné. Z mého experimentování, přechozího věčného hubnutí, sportování, až jsem nakonec došla k názoru, že nejvíce budete spokojená tak, že poznáte samu sebe. Kuchařka vyšla tištěná a najdete ji u dobrých knihkupců.

Mám ohromnou radost ze všech pozitivních reakcí na kuchařku a vážím si všech vašich komentářů, fotek z vašich receptů připravených podle kuchařky, které mi na Facebook stránku i můj Instagram posíláte. Jste báječní.


Novinky letošního roku

Rok 2019 začal ve vlně dalších změn. Naprosto mne odrovnaly, v pozitivním slova smyslu, vaše povzbudivé reakce na první kuchařku. Postupně jsem přemýšlela, jak se posunovat dál.

Pořád a neustále zkouším nové přístupy k vaření. Můj život se mění a modeluje společně s Vojtíškem. Vojtíšek je nový impulz pro náš rodinný život a já jsem vděčná svému manželovi za podporu (i když to se mnou občas není snadné). V letošním roce přichází nový e-book Barevný inspiromat, který si můžete po zakoupení snadno stáhnout do svého zařízení.

E-book Barevný inspiromat přichází na svět!

Na přání mých fanoušků letos vydávám první e-book plný receptů Barevný inspiromat. Najdete v něm trochu bláznivější přístupy k vaření, např. nutella bez cukru, slaný karamel, netradiční posvícenecké koláče, zdravější kremrole nebo punčák.

Je rozdělen do 9 tématických kapitol: Pro lehkou večeři nebo svačinku najdete nápady v kapitole Chytré pomazánky, Do práce a k večeři. Několik inspirací svačinek a pochoutek Pro děti. Odlehčené varianty dortíků, moučníků anebo různých bezlepkových tyčinek najdete v kapitole Mlsání pro celou rodinu, Cukrárna, Čokoholici anebo Svátky. Ani o slané, sýrové nebo masové pochoutky není nouze, najdete v kapitole Zobání a posezení. Všechny sepsané recepty mám vyzkoušené, testováno mou rodinou anebo klientkami při ochutnávkách. Jsou snadné na přípravu a věřím, že se podaří i vám.

Ochutnávky a jak to funguje

Dámské jízdy, ochutnávky a besedy běží i letošní rok. Plánuju akce i mimo Prahu. Přehled plánovaných ochutnávek a akcí najdete zatím u mne na Facebooku i Instagramu formou výzev.

A co bude dál?

Pořád budu svá. Dál chci trénovat, vařit a zkoušet nové recepty. Potkávat se s vámi!

Do kuchařských soutěží se už nechystám, tohle období mám za sebou. Ale nikdy neříkej nikdy! Možná by si ostatní řekli, tak teď má rodinu a usadí se, ale já hlásím: Vážené fanynky, fanoušci Tichových dobrot – jede se dál, vaří se dál a dál experimentuju! Tohle všechno je možné i díky vám!

Vaše Kačka Tichá!

Autor Kačka Tichá

Jsem autorka receptů, máma, kamarádka, trenérka a milovnice života. Autorka blogu Tichovy dobroty. Moje kuchařky: tištěná Voňavý inspiromat, e-booky: Barevný inspiromat, Cukrárna u Kačky, Slaný inspiromat a nově e-book Svačinkový inspiromat.